XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA—09.09.2018 R.—OGŁOSZENIA

Od dziś do do sob. 15.09, przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Módlmy się za dzieci i młodzież naszą, by trwali mocno w wierze, a także za rodziców i nauczycieli o Bożą mądrość w dziele wychowania młodego pokolenia duchu wiary i miłości do Ojczyzny. Polecajmy w tym tyg. także zbliżający się Synod biskupów w Watykanie poświęcony młodzieży.
Jak zawsze w śr. Nowenna do MBNP. Zapraszam.
W pt 14.09. główne uroczystości odpustowe na Św. Krzyżu. W związku z tym jest organizowany wyjazd na Św. Krzyż, na całonocną adorację z 14/15.09. Chętnych bardzo proszę o zgłaszanie się do jutra wieczorem do P. Ani Jaszek lub P. Fr-ka Bielaka. W ramach zakończenia obchodów 200-leczia naszej diec. ,jest też organizowany wyjazd do grobu Św. S t-wa bpa do Krakowa i bł. Wincentego Kadłubka do Jędrzejowa, w dniu 22.09.Chętnych proszę o zgłaszanie się do zakrystii. . Dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami kandydatami do bierzmowania.
W czw. 13.09. o 16.Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Na procesję przynieśmy świece z kołnierzykami.
Za tydz. w przyszłą niedz. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Także od przyszłej niedzieli rozpocznie się też Triduum do św. St-wa Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

Podziękowania

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła na wczorajsze święto i dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sob. na g. 8 proszę Panie-Genowefę Malec, Bugumiłę Rawską, Krystynę Jaszek, Annę Kozik, Grażyne Szczepanik, Anetę Jaszek.
Składam serdeczne podziękow. - Bóg zapłać P. Grzegorzowi Sobczakowi z Borku za skoszenie łąk za naszym k-łem. Dziękuję bardzo za ofiary, na nasz k-ł —Ewa i Dariusz Zdybiccy z KIm 400, Jan Dubiel z Kanady 200$, Jan Deruś z KII 200 zł. Bardzo serdecznie dziękuję naszym parafianom z B. za przygotowanie i przedstawienie pięknego programu na wczorajszych dożynkach dek. W Sankt. w Janowie. Dziękuję i wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Janowskiej M. Bożej.

Zapowiedzi

Tomasz Świś, kaw. z B.— Beata Justyna Paśnik, panna z Piotrówka, par. Mełgiew,zap.2.

Życzenia na cały tydzień

P. Bóg mówi nam dziś o wielkim darze słuchu. Peter Frankenfeld powiedzał takie zdanie — „Ludzie, którzy słyszą jak trawa rośnie, są na ogół tymi samymi, co ją siali". Zyczę Wam z serca, moi kochani, abyście w tym tyg. słyszeli delikatny i piękny szept Bożego głosu w Waszym sercu i duszy. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy.

ks. Jan Kardaś

Czasopisma katolickie

Niedziela —pap.Fr-k na celowniku, o jansogórkskich dozynkach,o sanktuarium dzieci fatimskich w Szczecinie, o rozkazie gen. Sosnkowskiego, o niemieckiej operacji na pamięcie o II wojnie światowej, o sukcesie polskiego LOTu,o męczenniku radomskiego czerwca, wywiad z prof. Markiem Chodakiewiczem, o kapłanofobi. Gość Niedzielny—o kard. Auguście Hlondzie, jak islamiści mordują Niemców,c zy bedezie jeden czas przez cały rok, jest inny świat, o K-le od nowa,co zostało nam z i-szej Solidarności, o sensie życia,o buncie Włochów wobec imigrantów, o zmianie grupy krwi.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich nabożeństwach i Mszach św. sprawowanych w naszym kościele, życząc głębokich przeżyć duchowych w spotkaniu z Bogiem, który nas zbawia; byśmy mogli podjąć wezwanie roku liturgicznego — ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.