VII NIEDZIELA WIELKANOCNA—13.05.2018 R.—WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE —OGŁOSZENIA

Dziś przed sumą nabożeństwo fatimski z procesją fatimską, a na sumie— Roczn. I komunii św. kl. IV. W Wólce Ratajskiej odpust na Wniebowstąpienie Pańskie. Przeżywamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św. i udzieleniem sakr. bierzmowania. W związku z tym dziś po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Bierzmowanie będzie w najbliższy piątek o godz.17.00, którego udzieli Pasterz naszej diec. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodziców będzie we czw. od 15.30.
Trwają nabożeństwa majowe, nie ustawajmy w uwielbianiu M. Bożej przez śpiew litanii w k-le i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Od jutra do środy „Dni krzyżowe” modlitw o urodzaje. U nas poświęcenie pól będzie w następną niedzielę 20.05.,od 14—1 kapłan pójdzie od Dzwoli, a 2 od Borku. Msza św. o urodzaje, zachowanie od klęsk i bł. Boże w pracach polowych w k-le o 15.00.
Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenia okresu wielkanocnego oraz spowiedzi wielkanocnej, zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu, będzie to dzień modlitw za K-ła w Chinach. W pon. 21.05. odpust w Chrzanowie. Msza św. dziękcz. za dar Eucharystii dzieci I-szokomunijnych w Sanktuarium w Janowie w sob. 26.05. o g.10.00.
Nowenna do MBNP w śr. Po Mszy św. rannej. Zapraszam.

Podziękowania

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła i za of. 120zł. W najbliższą sob. proszę Panie-Elżbietę Portka, Lucynę Skiba, Monikę Dycha, Reginę Osiewicz, Krystynę Rawską, Marię Dubiel.
Dziękuję gorąco —„Bóg zapłać – wszystkim parafianom, którzy w ubiegłym tyg. pracowali przy naszym k-le i równie gorąco proszę o tę pracę w tym tyg. Bardzo pięknie dziękuję P. Tomaszowi Wojciechowskiemu za przywożenie piasku i suchego betonu pod kostkę, dziękuję P. Jackowi Górze za ofiarowanie podsypki pod kostkę. Z serca dziękuję za of. na k-ł— nowożeńcy Kamil i Ewelina Niemiec 200zł,beziminnie z KI 200zł, bezimiennie z KII 200zł, Maria Robak z Kanady 600zł, St-w i Maria Pachuta z KII 300zł, Deruś Jan z KII 200zł, firma kamieniarska z Korytkowa 100 zł. W ub.pt została zapłacona kostka w kwocie 9.064 zł i kupiliśmy zagęszczarkę do kostki za 5.000zł. W ub. tyg. udało się nam przenieść kapliczkę od strony plebani na nowe miejsce.

Życzenia na cały tydzień

Liturgia Bożego słowa dzisiejszej niedzieli mówi nam o niebie, które stoi dla nas otworem. Friedrich Hebbel, powiedział- „Kto przyjmuje Chrystusa w Komunii św. już teraz otwiera się na niebo”. Życzę Wam moi kochani z całego serca, abyście będąc zjednoczeni z P. Bogiem w Komunii św., nosili każdego dnia niebo w sobie. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej pracy. Dzieciątka zapraszam po cukierka.

ks. Jan Kardaś

Czasopisma katolickie

Niedziala - o wolności ukierunkowanej na dobro,św.O.Pio czciciel Maryi,sanktuarium na Krzeptuwkach,o rocz.zamachu na św.JPII,jaka jest diec. tarnowska,czy św.Andrzej Bobola uratuje naszą Ojczyznę,o spotkaniu młodych naszej diec.,o amerykańskiej ustawie Akta Sprawiedliwości. Gość Niedzielny — o kolejnych ustępstwach w sadach,o tragedii w kopalni Zofiófka,o chrystianofobi w Polsce,po co nam nowa konstytucja, o wierze i życiu,o sprawiedliwych wśród narodów świata,o politycznej wojnie o miasta,o morderstwie Alfiego Evansa,,o złym śnie Putina,o koreańskim teście.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich nabożeństwach i Mszach św. sprawowanych w naszym kościele, życząc głębokich przeżyć duchowych w spotkaniu z Bogiem, który nas zbawia; byśmy mogli podjąć wezwanie roku liturgicznego — ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.