XIV NIEDZIELA ZWYKŁA—08.07.2018 R.—OGŁOSZENIA

Dziś zbiórka do puszek na fundację S. P. Pary Prezydenckiej wspierającej zdolną młodzież z naszego powiatu.
W śr. nowenna do MBNP po Mszy św. rannej. Zapraszam.
W piątek 13.07. - Dzień Fatimski. Po sumie, wystawienie Najśw. Sakrm. odmówimy 10-tek różańca i później pójdziemy z procesją fatimską. Proszę przynieść świece z kołnierzykami na procesję. W obotę 14.07. o g.10 w katedrze w Sandomierzu spotkanie grup modlitewnych z naszej diecezji w ramach 200-lecia diecezji. Chętnych na wyjazd proszę zgłaszać się do zakrystii.
Módlmy się za dzieci i młodzież, aby podczas wakacji nie zarzuciły praktyk religijnych. Miesiąc lipiec poświecony jest kultowi Najdroższej Krwi Jezusowe j- odmawiajmy w rodzinach litanię do Najdroższej Krwi P. Jezusa. Zachęcam do pielgrzymowania na Jasną Górę w pielgrzymce janowskiej - szczegóły na plakacie. Jest wakacyjny numer „Promyczka Dobra” w cenie 5 zł. Zachęcam rodziców tych dzieci, które prenumerowały sobie w ciągu roku szklonego.

Podziękowania

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła w dniu wczorajszym na dzisiejszą pamiątkę zmartwychwstania P. Jezusa. W najbliższą sob. proszę Panie - Lucynę Dycha, Justynę Jarmuł, Teresę Raczyńską ,Annę Zygmunt ,Gabrielę Pecka, Martę Basaj.
Z całego serca dzięk. Wam za dobroć Waszego serca i złożone of. na rozbudowę naszego k-ła.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy w miniony tyg. pracowali przy nszym k-le, szczególnie naszym malarzom i tym, parafianom , którzy uzupełniali wczoraj piasek na chodniku. Niech P. Bóg wynagrodzi Wam waszą życzliwość i poświecenie obfitością swoich łask.

Życzenia na cały tydzień

P. Jezus w dzisiejszej Ewg. został źle i pogardliwie oceniony przez mieszkańców Nazaretu. U. Ranke - Heinemann, powiedział — „Lepiej nie mówić nic, niż mówić bez miłości”. Życzę Wam moi kochani i naszym wakacyjnym gościom, abyście zawsze kierowali do siebie słowa pełne miłości i życzliwości. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy.

ks. Jan Kardaś

Czasopisma katolickie

Niedziela—o nowych kardynałach K-ła, o porozumieniu w sprawie emigrantów, jak sędziowie szkodzą państwu, o męczeństwie chrześcijan w Syrii, o św. Benedykcie Patronie Europy, tryptyk ze Św. Józefem, Turcja w rękach sułtana, o Polsce jako domu na skale, o nowej deklaracji Polsko - żydowskiej, o niewygodnej Polsce. Gość Niedzielny — leczyć czy pozwolić umrzeć, o agresywnej islamizacji ,Irena Szewińska nie żyje, chrześcijanie potrzebują naszej modlitwy, wywiad z minister edukacji ,jacy są katolicy w Niemczech, o diabelskim mechanizmie, o brukselskim zleceniu na Polskę, czym się je 300+.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich nabożeństwach i Mszach św. sprawowanych w naszym kościele, życząc głębokich przeżyć duchowych w spotkaniu z Bogiem, który nas zbawia; byśmy mogli podjąć wezwanie roku liturgicznego — ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.