VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.03.2019 R. - OGŁOSZENIA

W tym tyg. przypada I-szy czw. miesiąca.Msze św. o 7 i 16, po Mszy św. o 16.00 Nowenna do Św,. Faustyny i ucałowanie jej rerlikwi. Zapraszam.
Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu. Módlmy się, aby naród polski pielęgnował cnotę trzeźwości .Módlmy się też o trzeźwość w naszej parafii. Zmiana tajemniec różańcowych, niedziela adoracyjna, taca na Seminarium Duchowny w Sandomierzu. Int. ewangelizacyjna—za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były respektowane. Int.za Ojczyznę—o światło i moc Ducha Św. dla odprawiających rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, będą w dniach 31.03—02.04., czyli niedziela, poniedziałek,wt., a dla szkoły jeszcze w środę 03.04. Spowiedź św. wielkopostna jest jeszcze nie ustalona. We wt. 05.03. rocznica sakry bpa Edwarda Frankowskiego—módlmy się za niego. A pt 08.03. dzień modlitw za niewiasty.

W Śr. Popielcową rozpoczniemy przeżywanie czasu pokuty i nawrócenia, jakim jest W. Post. Niech każdy z nas podejmie jakieś postanowienie wielkopostne, aby wewnętrznie się odnowić i przemienić, by wynagradzać P.Bogu za popełnione grzechy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, co do ilości i jakości, tzn,3x dziennie w tym raz do syta. Czas W. Postu ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Taca ze Środy Popielcowej na Caritas.Od Śr. do I Niedz.W. Postu, kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.W Śr.Popielcową Msze św. o 7.9,16.30. Nowenna do MBNP po Mszy św. o g.7.00 Na każdej Mszy św..posypanie głów popiołem. Droga Krzyżowa dla Podstawówki i Gimn.w środy o 16..Droga krzyżowa dla starszych i młodzieży w piątki o 16.30. i Msza św. Gorzkie Żale w niedzielę przed sumą o 11.15.Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Jeśli mogę, to bardzo pięknie proszę naszych parafian z KI we czwartek na g. 8 do cięcia gałęzi do kotłowni.
Postarajmy się zadbać o kapliczki, krzyże przydrożne i o porządek na cmentarzu, na grobach naszych bliskich.

Podziękowania

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of. 120 zł..W najbliższą sob. , proszę Panie: Ewelinę Pastuszek, Krystynę Śliwińską, Mariana Bielaka,Władysławę Pawelec, Stefanię Bielak, Renatę Papierz.
Bardzo serdecznie dziękuję naszym malarzom,za upiększanie naszego k-ła wewnątrz.

Zapowiedzi

Maciej Śmiech, kaw. zam. w Zadolu, par. Kluczkowice—Beata Szczepanik, panna, par. tut., zam. KIII leśn., zap 2.

Życzenia na cały tydzień

P. Jezus mówi nam dziś o ludzkiej obłudzie. Chrisoph Oetinger powiedział — „Obłuda prowadzi do fałszywej oceny siebie i bliźnich” Życzę nam, moi kochani aby Bóg Wszechmogący bronił nas przed takim strasznym stanem naszego ducha. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej pracy.

ks. Jan Kardaś

Czasopisma katolickie

Gość Niedzielny—jak Chrystus kocha K-ł, o holenderskiej katedrze na sprzedaż, o mocnych ciosach PiS, o kościelnym szczycie w Watykanie, wywiad z Prezesem IPNu,o pękniętym sercu, po to jest łaska uświęcająca,o popielcu w Watykanie, o świadectwie wiary, czemu służą objawienia Maryjne, o znaczeniu męczeństwa dla K-ła, o rozdzielaniu Państwa i K-ła, o emeryturach „mama 4+, kto wybiera polskie obywatelstwo. Niedziela—o antypolskim seansie w Paryżu, o watykanskim szczycie,o nowej piątce PiS, człowiek drogą K-ła, o popielcowej bramie do zmartwychwstania,jak polscy bronili żydów, o żołnierzach wykletych i upokorzonych, jak budowala się wolna Polska.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich nabożeństwach i Mszach św. sprawowanych w naszym kościele, życząc głębokich przeżyć duchowych w spotkaniu z Bogiem, który nas zbawia; byśmy mogli podjąć wezwanie roku liturgicznego — ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.